Ryszard Szwajcer

wpis w: Kadra | 0
Instruktor Płetwonurkowania M 2 KDP / CMAS
Nurek Zawodowy
Kierownik Prac Podwodnych

Nurkowaniem „na poważnie” zajmuję się od 1983 roku.
Przez swoje całe dotychczasowe życie, dość szybkie i pełne fantastycznych wrażeń oraz doświadczeń, zakosztowałem wielu różnych sportów, czasem bardzo mocno ekstremalnych.

Wracam do wielu z nich w każdej wolnej chwili, lecz to nurkowanie stało się dla mnie już od najmłodszych lat moją największą życiową pasją, głównym sposobem na pełne kolorowych przygód życie, na spędzanie wolnego czasu w gronie fantastycznych, pozytywnie zakręconych ludzi.
To wodzie i nurkowaniu zaprzedałem bez zastanowienia i od razu, całkowicie i bez reszty swe serce i duszę, myśli i marzenia.

Swoją podwodną przygodę rozpocząłem od szkolenia dla potrzeb armii w pierwszym na Podbeskidziu klubie płetwonurków – Beskidzkim Klubie Działalności Podwodnej „TOPIK”, przy Lidze Obrony Kraju w Bielsku-Białej, którego tradycje dobrego, wymagającego, solidnego i bezpiecznego szkolenia kontynuuję jako instruktor po dziś dzień. Gdy BKDP „TOPIK” został przez władze kulejącej LOK rozwiązany, nurkowałem „pod wieloma banderami” zawodowo a także rekreacyjnie.
Przez cały czas swojej podwodnej działalności wyszkoliłem i „zaraziłem” nurkowaniem całkiem sporą ilość nurkowej braci a co najważniejsze, zyskałem mnóstwo fantastycznych przyjaciół – nurasów i nurasek.

W roku 2011, po wielu latach tułaczki i zbierania doświadczeń w różnych zakątkach gdzie tylko pojawiła się woda, wraz z moimi nurkującymi od wielu lat synami, założyliśmy w końcu swoje Centrum Nurkowe, które nazwaliśmy EdenSport.

Ponieważ oprócz nurkowania nie obce są mi również inne sporty, moim celem stało się zarazić nimi nieuleczalnie jak najwięcej naszych przyjaciół i osób, które mają podobne do moich zainteresowania. Podstawą dla mnie jest czynny wypoczynek, sport, rekreacja i fantastyczna zabawa w gronie zajefajnych i na maksa zakręconych ludzi.