Podstawowy kurs nurkowania – czy warto?

wpis w: Blog | 0

Czy warto nurkować?
To pytanie zadaje sobie wiele osób, które nas otaczają. Odpowiedź jest jednoznaczna – nurkują i kończą szkolenia miliony ludzi na całym świecie. Nurkowanie jest czymś co otwiera drzwi do zupełnie nowego świata. Wejście do wody w sprzęcie nurkowym i pierwsze oddechy w nienaturalnym dla nas środowisku upewnią Cię w przekonaniu, że to coś niezwykłego i wspaniałego. Lubisz podróże? Nowe miejsca? Wyobraź sobie, że pod wodą jest 2 razy tyle nowych miejsc do zobaczenia! To coś, co nie powinno Cię ominąć.


Czy nadaję się do nurkowania?
Rzadko spotyka się osoby które zupełnie odrzucają myśl o nurkowaniu. Jeżeli tylko lubisz wodę, to można spokojnie stwierdzić, że poradzisz sobie pod jej powierzchnią w doskonały sposób. Wystarczy tylko odpowiednio ukierunkować Twoje umiejętności na solidnym szkoleniu podstawowym.


Jak przebiega szkolenie?
Zaczynamy od zajęć teoretycznych i solidnego przygotowania wstępnego do zejścia pod wodę. Każdy kursant dowie się co robić oraz czego nie robić pod wodą, aby bezpiecznie ukończyć każde nurkowanie.
Kiedy przyjdzie czas na zajęcia praktyczne, każdy początkujący u nas płetwonurek jest już świadomy tego jak poprawnie radzić sobie ze sprzętem. Zajęcia basenowe są podzielone na moduły. Pierwszy moduł to wprowadzenie do wodnego świata i z każdym kolejnym modułem rośnie doświadczenie oraz opanowanie. Zakończenie szkolenia odbywa się na jeziorze o dużej przejrzystości wody lub na naszym nurkowym wyjeździe zagranicznym w ciepłych wodach np. Morza Czerwonego 🙂

Co daje mi ukończenie szkolenia?
Pozytywne ukończenie szkolenia pozwala na uzyskanie międzynarodowego certyfikatu płetwonurka. Od tego momentu gdziekolwiek na świecie się znajdujesz, masz możliwość zanurkowania jako pełnoprawny, samodzielny, świadomy płetwonurek.

Czy po ukończeniu szkolenia będę miał gdzie nurkować?
Oczywiście że tak! 🙂 Prowadzimy mnóstwo zajęć na basenach oraz na wodach otwartych i można dołączyć do każdego takiego basenu. Mówimy na to „nurkowanie na przyklejkę”, ponieważ instruktor zajmuje się szkoloną grupą, a osoba „na przyklejkę” trenuje nurkowanie, opływanie, obsługę sprzętu i wszystkie znane jej techniki nurkowania. W przerwach podczas szkolenia pomagamy osobom na przyklejkę w doskonaleniu umiejętności. Dodatkowo organizujemy wiele nurkowań klubowych oraz wyjazdowych.

Czy zrzeszacie płetwonurków z okolicy Bielska-Białej?
Prowadzimy klub nurkowy EdenSport, który działa bardzo prężnie od 2011 roku. W klubie poza nurkowaniami organizowane są równego rodzaju wyjazdy, imprezy czy zabawy. Dla przykładu np. gokarty, paintball, trampoliny, ścianka wspinaczkowa, wakeboard czy rowery enduro po górach. Jeżeli kochasz sport w każdej formie tak jak i my, na pewno znajdziemy wspólny język!

Co zrobić aby do was dołączyć?
Przyjdź do nas porozmawiać, wypić kawę czy herbatę 🙂
Nie ukrywamy, że aby dołączyć do klubu, trzeba mieć „coś od śmigła”, czyli musisz być POZYTYWNIE ZAKRĘCONY/A! 🙂
Jeżeli dobry humor Cię nie opuszcza, to poczujesz się u nas jak u siebie. Jeżeli brakuje Ci dobrego humoru, to podzielimy się naszym! 🙂
Nasze podejście do życia w połączeniu z szalonymi pomysłami skutkuje wybuchami śmiechu i bólem mięśni brzucha 😀

Na wszystkie pytania chętnie odpowiemy osobiście lub przez telefon.

Pozdrawiamy – Rysiek, Patryk i Oskar