Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające prawidłowe użytkowanie sprzętu nurkowego oraz bezpieczne nurkowanie na małych głębokościach z pełnoletnim płetwonurkiem o takich samych kwalifikacjach.
Warunki uczestnictwa w kursie:
- ukończone 14 lat,
- umiejętność pływania w poprawny sposób (sprawdzian),
- złoty stopień Płetwonurka Młodzieżowego KDP/CMAS (PM) – szkolenie wg programu P1 bis.
Przebieg szkolenia:
- Wykłady teoretyczne – około 12 godzin
- Zajęcia praktyczne – 20 godzo łącznym czasie pobytu pod wodą minimum 120 minut
Warianty:
I) Kurs stacjonarny: 5 dni ciągłego szkolenia na wodach otwartych,
II) Kurs weekendowy: 3 weekendy po 2 dni szkolenia na wodach otwartych,
III) Kurs na pływalni i wodach otwartych: szkolenie na pływalni i w wodach otwartych, w tym 8 nurkowań w wodach otwartych – czas trwania całego kursu nie może przekraczać dwóch miesięcy.
Uprawnienia:
Płetwonurek KDP/CMAS* (P1) ma prawo:
- nurkować do głębokości 20m w towarzystwie przynajmniej jednej pełnoletniej osoby o takich samych kwalifikacjach KDP/CMAS (lub o równorzędnych kwalifikacjach innych organizacji),
- nurkować samodzielnie do głębokości 10 m z bojką asekuracyjną pod nadzorem pełnoletniej osoby z kwalifikacjami płetwonurka.
Po kursie uczestnik otrzymuje:
Książkę Płetwonurka KDP i międzynarodowy certyfikat KDP/CMAS (P1).
Kurs P-1, to kurs podstawowy nurkowania. Po ukończeniu kursu P1 uczestnik posiada praktyczne umiejętności i wiedzę teoretyczną z zakresu podstaw bezpiecznego nurkowania oraz prawidłowego użytkowania i klarowania sprzętu nurkowego.
Płetwonurek P-1 ma prawo nurkować do głębokości 20 m w towarzystwie osoby pełnoletniej o takich samych (lub wyższych) kwalifikacjach KDP/CMAS lub innej organizacji.
Ma również prawo samodzielnie nurkować do głębokości 10 m z bojką asekuracyjną pod nadzorem pełnoletniego płetwonurka. Każdy otrzymuje książeczkę płetwonurka oraz międzynarodowy certyfikat KDP/CMAS P1*.
Warunkiem uczestnictwa w kursie P1 jest ukończone 14 lat oraz umiejętność poprawnego pływania.
Kurs P1 obejmuje 16 godzin zajęć teoretycznych w formie wykładów oraz zajęcia praktyczne na basenie i wodach otwartych-24 godziny.
Zajęcia teoretyczne obejmują następujące zagadnienia:
- podstawy fizyki nurkowania
- podstawy fizjologii nurkowania
- urazy i choroby nurkowe
- sprzęt i wyposażenie płetwonurka
- technika i bezpieczeństwo nurkowania
- ratownictwo nurkowe
- środowisko wodne
- zajęcia teoretyczne kończą się testem sprawdzającym wiedzę z w/w dziedzin.
Zajęcia praktyczne obejmują:
- Ćwiczenia w sprzęcie podstawowym tzw.ABC (maska, fajka, płetwy)
- Ćwiczenia na głębokości do 5 m w akwalungu
- Ćwiczenia na głębokości do 10, 15 i 20 m w sprzęcie powietrznym
Podczas zajęć praktycznych, kursant uczy się m.in. prawidłowo pływać w sprzęcie ABC, bezpiecznie wchodzić do wody, poprawnie montować sprzęt nurkowy, nurkować z zatrzymanym oddechem do głębokości 5 m, zrzucać pas balastowy w wodzie i na brzegu, opróżniać maskę z wody, zanurzać się w sprzęcie powietrznym oraz ABC, kontrolować pływalność pod wodą w sprzęcie nurkowym, oddychać z automatu oddechowego, wynurzać się w sposób kontrolowany oraz ćwiczy czynności ratownicze takie jak: wydobywanie poszkodowanego na powierzchnię, holowanie i wiele innych elementów stanowiących o bezpiecznym i świadomym nurkowaniu.
Cena kursu: Zapraszamy do cennika