4.11.2011 – Listopadowe Safari nurkowe – oferta Super Last Minute tylko 390€

wpis w: News | 0

Zapraszamy na listopadowe safari nurkowe – St. Johns

SUPER LAST MINUTE  tylko 390 E

Termin      04.11.2011  –     11.11.2011

Jeśli chcesz przeżyć jedną z największych przygód swojego życia, zapraszamy na tę wyprawę!!! Podczas safari odwiedzimy wiele wyjątkowych miejsc nurkowych. Oto, gdzie  planujemy nurkować:

Atrakcja główna – ELPHISTONE!!!

CLAUDIA REEF – słynna rafa, której powierzchnia jest przetkana szczerbinami, jaskiniami i chodnikami, którymi można przepływać na głębokości 8-10m. Na północnowschodnim obrzeżu piękne ogrody z mnóstwem samotnych pinakli.

SATAYAH – na południu rafy DOLPHIN HOME, czyli duża szansa na spotkanie z delfinami. Wschodnia ściana opada prostopadle w dół a na południu rozciąga się fantastyczny ogród na głębokości 5 – 15m. Mamy tu labirynt koralowych bloków, skał i małych rafek. Często spotykamy tu mureny, napoleony, barakudy, rekiny i duże tuńczyki

WHITE ROCK – biała skała wystająca z wody, jej ściany opadają stromo do głębokości 15 metrów, następnie stopniowo do 40 metrów, Możemy tu podziwiać przepiękny, pełen życia ogród koralowy.

ST. JOHNS REEF – rozległy region samodzielnych raf i atoli, niemalże nietknięty ludzką ręką.

ABU BASALA – podłużna rafa, z dnem na głębokości 18-20 metrów. Znajdują się tu przepiękne korale, zwłaszcza w płytszych miejscach. Ściana rafy z jaskiniami i szczerbinami. Dużo ryb i żółwi.

HABILI ALI ( BIG ) – należy do najciekawszych raf, wyrasta z dużej głębokości z prostopadłymi ścianami. Można ją opłynąć w czasie jednego nurkowania. Płaski wierzchołek rafy dochodzi maksymalnie 2-4 metry pod powierzchnię i jest pięknie porośnięty koralami. Również tu można spotkać rekiny, kilku gatunków oraz barakudy, tuńczyki, mureny oraz stada dużych papuzich ryb. Od wschodu znajdują się olbrzymie gorgonie.

DANGEROUS REEF – ściany opadają do 22 m, dalej piaszczyste zbocze. Z południowo-wschodniej strony rafy znajdują się przepiękne ogrody koralowe.

HABILI SMALL – mała rafa w kształcie wieży z prostopadłymi ścianami i zaokrąglonym wierzchołkiem na głębokości 3-5 m. Rafę można opłynąć nawet kilka razy dookoła wynurzając się stopniowo. W głębinach możemy spotkać rekiny, powyżej przepływają stada większych ryb a wokół wierzchołka krocie małych rybek.

BIG GOTTA – z południowej strony rozległa skalna półka na 30 m z mnóstwem jaskini w ścianie. Często obserwujemy tu rekiny, żółwie, napoleony, a czasami nawet manty.

SHAAB AID – od południa piaszczyste zbocze z mnóstwem skalnych wieży i koralowych bloków wytwarzający labirynt. Północna ściana jest porośnięta koralowymi ogrodami. Spotykamy tu raje i żółwie.

SMALL GOTTA – kolejna mała rafa wyrastająca z otchłani. Mnóstwo dużych wachlarzy gorgoni z zachodniej strony, od wschodu i południa wiele barwnych miękkich korali. W małej jaskini można spotkać odpoczywającego rekina (White Tip Shark).

Na safari wyczarterowaliśmy dla Was łódz s/y Donia . 

Lódż posiada 10 kajut 2-osobowych z wygodnymi łóżkami,łazienkami oraz indywidualnie sterowaną klimatyzacją; pokład słoneczny, salon z telewizorem, odtwarzaczem DVD;  duży pokład nurkowy, dwa 500 konne silniki, dwa zodiaki, kamizelki ratunkowe, GPS, echosondę, radar, butle aluminiowe 

 LAST MINUTE

Cena: 390 euro + przelot ok 1450 PLN

Cena obejmuje:

– przelot samolotem na trasie Katowice – Hurgada – Katowice lub  wylot z Warszawyew. (rezerwacja wylotu we walsnym zakresie)

– opłaty lotniskowe

– mieszkanie na łodzi w kajutach dwuosobowych

– pełne wyżywienie + napoje bezalkoholowe na łodzi

– mnóstwo nurkowań 🙂 3- dziennie w zależności od warunków pogodowych

– opiekę polskiego instruktora

– opiekę lokalnego przewodnika nurkowego

– wypożyczenie ołowiu i butli nurkowych

Cena nie zawiera:

– wypożyczenia sprzętu nurkowego

– opłaty za wizę egipską (15 USD płatne na lotnisku w Marsa Alam)

– zwyczajowych napiwków dla załogi (ok. 15 EUR)

– ubezpieczenia turystycznego i nurkowego (zalecane ubezpieczenie nurkowe DAN: www.daneurope.com

-ewentualnej dopłaty  do nitroxu 5 e

Niezapomniane wrażenia, miłe towarzystwo i dobry humor podczas całego wyjazdu gwarantowane!

KONTAKT:

Mira Kamińska

+48 660-730-607

Temat na forum: LINK