27.06.2015 – Edenowy spływ na bele czem Sołą

wpis w: News | 0

Wszystkich naszych nurasów, nuraski, przyjaciół i przyjaciół przyjaciół,, zapraszamy na „Edenowy spływ na bele czem” rzeką Sołą, który zaplanowaliśmy na 27 czerwca 2015r.

Przy sprzyjającej pogodzie, spotykamy się o godzinie 10.00 przy moście w Bielanach (po przeciwnej stronie „Przystani nad Sołą”, gdzie jest wygodny zjazd z ulicy Mostowej do Soły).
Spływ kończymy pod kolejnym mostem nad Sołą, pomiędzy miejscowościami Łęki i Zasole przy ulicy Łęcka.
Tam też, będą oczekiwały na nas osoby, które nie będą czynnie uczestniczyły w samym spływie.

Na zakończenie spływu robimy grilla i wspólną nasiadówkę (cokolwiek to nie znaczy), wiec kto posiada grilla niech bierze i nie zapomni także o jakimś mięsiwie. Węgiel zorganizujemy.

Osoby towarzyszące, które będą oczekiwały na mecie nad brzegiem Soły, powinny zaopatrzyć się w krzesełka turystyczne, leżaki i inne maty, aby przez te kilka godzin ;) nie oczekiwać na stojąco na spływających.
Zazwyczaj spłynięcie od jednego mostu do drugiego zajmowało nam około 1,5 – 2 godzin w zależności od tego, ile świrowania, zabaw i wygłupów było na trasie spływu.

Przypominam, że pierwsza załoga, która ukarze się na ostatniej prostej oczom oczekujących na mecie, powinna być przywitana z należnymi honorami, z kwiatami, koniecznie topless, na stojąco, przy akompaniamencie miejscowej orkiestry dętej :)

A teraz konkretniej:

– Spływ jest organizowany na zasadach luźnych, przyjacielskich i koleżeńskich. Spotykamy się w umówionym miejscu o umówionej godzinie i bez okolicznościowych koszulek, długopisów, smyczy, orkiestry, czułych pożegnań i hektolitrów wylanych na pożegnanie łez. Po prostu, przyjeżdżamy, składamy do kupy „bele co”, zanosimy to na wodę i jeżeli od razu nie pójdzie na dno… spływamy.
Nie ma w związku z tym organizatora, który zbiera kasę za coś tam lub na coś tam, wyznacza każdemu obowiązki, wszystkim dokazuje, goni jak mucha w latarni, po czym z naszą kasą… znika :)

– Każdy uczestnik spływu, spływa na tym co przyniesie, przywiezie, przytarga, przysmyczy lub wyrwie z ogrodzenia lub stodoły u sąsiada.

– „Bele co” może być kompletnie i niezaprzeczalnie bele czem, tylko żeby utrzymywało się na powierzchni. Chociaż mniej więcej.
Inwencja twórcza oczywiście jak zwykle mile widziana.

– Rozpoczynamy spływ spod mostu w Bielanach, kończymy spływ po upływie ok. 1,5 do 2 godzin w miejscowości Zasole.

– Spływamy rzeką Sołą, gdyby ktoś pomylił sobie deczko, które to „Bielany” :)

– Po zakończeniu spływu, kierowcy wklejają się do wcześniej umówionych samochodów, i jadą po swoje bryki

– Pakujemy całe pływające „bele co” do samochodów, żeby pozostawić po sobie rzekę i brzeg w takim stanie, jaki zastaliśmy.

– Na mecie spływu, organizujemy ognisko z pieczeniem kiełbas i tym, co kto sobie znajdzie na trasie, lub wygrzebie uprzednio zza lodówki.

– Całą resztę informacji dotyczących spływu, możemy dogadywać tutaj, w tym temacie, choć co tutaj jeszcze więcej dogadywać :)

– Wszelkie dodatkowe pomysły jak ubarwić i jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasz spływ, będą mile widziane i skrzętnie zapisywane.

– Impreza może być przeniesiona na późniejszy termin w przypadku złych prognoz pogodowych lub wysokiego stanu Soły po wcześniejszych opadach.

Czy oprócz organizatorów jest jeszcze ktoś chętny, żeby się pobawić? :D

Temat spływu na forum, gdzie zostały załączone mapy, oraz gdzie można obgadać szczegóły: TUTAJ

 

Jak było w poprzednich latach?

Spływ na byle czym 2012: http://nurkowanie.edensport.pl/galeria/-zdjcia/568

Spływ na byle czym 2013:  http://nurkowanie.edensport.pl/galeria/-zdjcia/866-21072013-spyw-na-bele-czem-z-edensport

Grillowanie Bele czego na Bele czem 2014:

http://nurkowanie.edensport.pl/galeria/-zdjcia/1124-28062014-grilowanie-byle-czego-na-byle-czym-z-edensport


Oraz filmik jak slływ wygląda od środka 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=BxH4RYRrfhk