19.08.2019 – Rescue Diver – Płetwonurek ratownik – kurs dla każdego!

wpis w: Harmonogram kursów, News | 0

📣 Rescue Diver to szkolenie skupiające szczególną uwagę na ratownictwie nurkowym, zarówno pod jak i nawodnym. Jest to szkolenie które powinien odbyć każdy certyfikowany płetwonurek, aby poprawić bezpieczeństwo podczas wykonywanych nurkowań.

Rozpocznij szkolenie na płetwonurka ratownika już teraz!

Pierwsze spotkanie teoretyczne:
🗓 19 sierpnia 2019 (poniedziałek)
🕕 godz. 18.00 
📍 w Centrum Nurkowym EdenSport przy ul. Kazimierza Wielkiego 1a w Bielsku-Białej.▶️ Szkolenie składa się z kilku części. Pierwszą częścią jest teoria, która ma za zadanie uświadomić na czym polega problem ratownictwa. Trzeba nauczyć się i zakodować w sobie odruchy, które będziemy w stanie wykonać pod zwiększoną presją oraz w stresie.

Oswojenie się z sytuacjami awaryjnymi, które będą częścią szkolenia praktycznego na basenie, pozwala na prawidłowe działanie w realnej sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia naszego lub partnerów pod wodą.

Działania wodne na akwenie otwartym dotyczyć będą prawidłowej oceny sytuacji, pomocy, wezwania służb, holowania, wyciągania z wody oraz wielu innych elementów, które są konieczne do sprawnego działania ratowniczego.


▶️ W życiu codziennym często zabezpieczamy się w różny sposób. Idąc na rower ubieramy kask. Kupując samochód sprawdzamy jakie ma poduszki powietrzne i jaka jest jego klasa bezpieczeństwa. Wszystko to robimy w razie WYPADKU, którego nie chcemy przeżyć ale wiemy, że może się przytrafić.

Cena szkolenia: 1000 zł
w cenie materiały dydaktyczne, zajęcia teoretyczne, zajęcia praktyczne, wejścia na basen oraz bazę, powietrze, certyfikacja.

Aby poza wiedzą i doświadczeniem uzyskać certyfikat, konieczne jest ukończenie szkolenia pierwszej pomocy EFR lub równorzędnego szkolenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Możesz umówić się na to szkolenie z instruktorem.