12.01.2013 – Warsztaty nurkowe na basenie

wpis w: News | 0

Zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku 2013, basenowe warsztaty nurkowania, które zaplanowaliśmy na
12 stycznia 2013r. (sobota)
na krytym basenie w Pszczynie, przy Szkole Rolniczej na ul. Szymanowskiego 12.
Mamy zarezerwowany dla siebie cały basen, od godz. 16.30 – 18.30.
Przyjeżdżamy pod basen na godz. 16.00, żeby wnieść cały sprzęt i od 16.30 rozpoczynamy zajęcia.

Przypominam o konieczności posiadania czepków na basenie!

Zapraszamy serdecznie na zajęcia.
Ilość uczestników zajęć jest ograniczona (max. 25), zatem decyduje kolejność zgłaszania się do udziału.

Zapisy odbywają się na FORUM, lub pod telefonem:
Ryszard Szwajcer – 510 112 454
Patryk Szwajcer – 698 806 916

Osoby, które chcą wypożyczyć sprzęt na basen, proszone są o wcześniejszy kontakt i zamówienie sprzętu.

Wszystkich chętnych do uczestniczenia w naszym klubowym treningu oraz warsztatach, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie i potwierdzenie swojej obecności.
W naszych zajęciach mogą brać udział wszyscy chętni, również nie będący czynnymi klubowiczami.
Przypominam jednocześnie, że pierwszeństwo w korzystaniu z basenu klubowego oraz zniżki w płatnościach, obowiązują tylko czynnych klubowiczów EdenSport czyli osoby, które są naszymi klubowiczami i mają uregulowane składki członkowskie.
Ponieważ na basenie nie ma zbyt wiele czasu na wyjaśnianie zasad naszych warsztatów nad wodą, gdy mamy być już pod, mały skrót przybliżający sedno zamieszczam poniżej:

1. Osoby, które uczestniczą w zajęciach i warsztatach basenowych, ćwiczą pływalność, prawidłową pozycję pod wodą, umiejętność zawiśnięcia w toni przy wykorzystaniu kamizelki ratunkowo wypornościowej, skrzydła, suchego skafandra ( w zależności od opcji, którą posiada) oraz pojemności własnych płuc.

2. Gdy opanujemy te umiejętności w sposób zadowalający możemy rozpocząć kolejny etap treningu, czyli naukę pływania żabką techniczną. Bardzo ciężko się uczy pływać żabką, gdy ktoś jeszcze walczy z pływalnością, pozycją, wyważeniem i błąkającym się po plecach, źle dopiętym sprzętem.

3. Gdy osiągniemy zadowalający poziom umiejętności pływania żabką techniczną, możemy rozpocząć ćwiczenie umiejętności płynięcia do tyłu, czyli wycofania się od przeszkody. cofanie pod wodą, możemy przeprowadzić zarówno za pomocą płetw jak i rąk, jednak przy wykonywaniu „piórkowania” rękami, należy zwrócić baczną uwagę na zasady prawidłowego i bezpiecznego piórkowania.

4. Jeżeli uczestnik warsztatów nie może sobie sam poradzić z jakimś elementem ćwiczeń, podpływa do kadry i zgłasza problem.
Kadra na basenie jest zawsze do dyspozycji uczestników i przejmuje w tym momencie ćwiczącego w swoje „płetwy”, pokazując i demonstrując ćwiczenie, oraz prowadząc ćwiczącego do momentu, gdy ten jest już przygotowany do dalszego doskonalenia nabywanych umiejętności już samodzielnie.

5. Przypominam o tym, że w małych twinach – „szuwarkach”, należy odkręcić zawsze oba zawory, ponieważ zauważyliśmy podczas napełniani butli, że sporo osób odkręca tylko jeden zawór, przez co w czasie trwania zajęć basenowych może korzystać tylko z jednej butli zestawu.

Zapraszamy! 🙂